Rates and Payments

Most students choose to purchase their lessons a month at a time, however if you would like to take a single lesson, the rate is $50/hr.





RATES:


Single lesson - $50


One month of lessons (one per week, 4 sessions) - $180



  
 


PAYMENTS METHODS: 


I accept payments by personal check, cash or credit/debit card.


MAKE-UP LESSONS:


When a month of lessons is purchased, all four lessons must be used within a month of purchase (May 2 - June 2).  In the event of sickness, make-up lessons can be arranged.

Comments